Ścięłam włosy! - Dlaczego warto je ścinać? – obraz posta

Ścięłam włosy! - Dlaczego warto je ścinać?

Miał pojawić się wpis o ulubieńcach, ale nie zdążyłam zrobić zdjęć, dlatego przychodzę do Ciebie z czymś innym.

Długie włosy miałam zawsze. Dawniej najkrótsze były za łopatki, więc obcięcie ich do ramion spowodowało niemały szok. Osoby, które śledzą mnie na instagramie, mogły widzieć ten post:

Po kilku godzinach zaczęłam się przyzwyczajać do nowej fryzury i z czasem ją polubiłam. Momentami tęsknię za długimi włosami, ale w ogólnym rozrachunku te są zdecydowanie praktyczniejsze.

Skoro poruszam już temat włosowy (co robię bardzo rzadko), to opowiem trochę o tym, dlaczego warto je ściąć.

1. Wygoda

To był główny powód, dla którego zdecydowałam się na cięcie. Długie włosy mnie męczyły. Nie lubiłam nosić ich rozpuszczonych, bo po prostu mi przeszkadzały, a codzienne wiązanie ich zabierało trochę czasu. Mycie głowy jest aktualnie o wiele szybsze i łatwiejsze, to samo dotyczy rozczesywania włosów. Wygody nie mogę im odmówić. 

2. Wzmocnienie włosów

Sama nie narzekam na stan moich włosów, ale ich długość może je obciążać i z czasem pewnie zaczęłyby mi wypadać w dużych ilościach. Dla wielu osób ścięcie jest ratunkiem i sprawia, że włosy odrastają zdrowsze i mocniejsze. 

3. Nowy wygląd

Nowa fryzura sprawia, że wyglądamy nieco inaczej. Dzięki temu możemy zobaczyć, co najbardziej nam się podoba i w czym czujemy się najlepiej. Takie zmiany to świetna sprawa i warto czasem zaryzykować, bo efekt może bardzo nas zaskoczyć. 

A jakie są minusy? Największym chyba to, że nie mogę się w nic uczesać, ale za parę miesięcy nie będzie to już problemem. 

Na koniec zdjęcie przed i po. Ubyło mi ponad 50cm!


Fanem jakiej długości włosów jesteś?Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Twitter Udostępnij przez Google+