Czarna maska - czy naprawdę działa? – obraz posta

Czarna maska - czy naprawdę działa?

O czarnej masce typu peel-off było swego czasu głośno. A jakie jest moje zdanie na jej temat?


Świąteczne szaleństwo już się skończyło, więc czas wrócić z nowym wpisem na blogu. Dzisiaj na tapet biorę czarną maseczkę do twarzy. W blogosferze dużo się o niej mówiło i do tej pory wciąż spotykam się z nowymi opiniami na jej temat. Większość z nich jest raczej pozytywna. Maseczkę chwalono za jej działanie i mówiono, że świetnie sprawdza się w pozbyciu wągrów. Rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Zacznę jednak od początku. 


Do chińskiej maseczki podchodziłam dość sceptycznie. Nie jestem zwolenniczką kupowania chińskich kosmetyków. Składy są nieznane i często potrafią być niebezpieczne. Dla tej maski postanowiłam zrobić wyjątek i sprawdzić, czy rzeczywiście jest tak dobra, jak wszędzie mówią.


Czarna maska zamknięta jest w plastikowej tubce. Nie ma większych problemów z wydobyciem produktu i nałożeniem go na twarz. Resztki, które zostają na dłoni, łatwo się zmywają. W kwestii aplikacji nie mam tej masce nic do zarzucenia. W zależności od grubości warstw, produkt zasycha szybciej lub wolniej (zazwyczaj jest to 20-30 minut). Ściąganie maski może jednak sprawić duży dyskomfort. Na całej twarzy miałam ją tylko raz, ponieważ ciągnięcie skóry powodowało ból i łzawienie oka (lewe oko łzawi mi nawet przy regulacji brwi). Z tego powodu maskę zazwyczaj stosuję miejscowo. 


Najciekawsze są jednak efekty i tutaj mocno się rozczarowałam. Maska w ogóle nie usuwa zaskórników. Próbowałam robić parówkę, peelingi, ale nic nie pomogło. Mocno się zawiodłam, ponieważ w sieci czytałam tylko same zachwyty. Nie spodziewałam się oczywiście idealnie oczyszczonej skóry, ale oczekiwałam chociaż minimalnych efektów. 

Jednak nie będę tylko narzekać. Muszę przyznać, że maska bardzo ładnie wygładza skórę i odnoszę wrażenie, że nieco pomaga leczyć niedoskonałości. Taki efekt można uzyskać również innymi maskami, więc po wykończeniu opakowania, do tej nie będę wracać.


Znacie tę maskę? Jak sprawdziła się u Was?Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Twitter Udostępnij przez Google+