Catrice Camouflage Cream vs Catrice Liquid Camouflage – obraz posta

Catrice Camouflage Cream vs Catrice Liquid Camouflage

Korektory z Catrice przez niektórych są uznawane za produkty kultowe. Mało kto o nich nie słyszał. Dzisiaj zapraszam na recenzję porównawczą. 

Opakowanie

Jako pierwszy na rynek wszedł korektor w słoiczku. Opakowanie zawiera 3 gramy i wystarczy na bardzo długo. Jest wykonane z twardego plastiku, więc nawet po upadku na ziemię nie powinno nic mu się stać (przypadkowo kilka razy zdarzyło mi się przetestować jego wytrzymałość). Pojemniczek odkręca się bez żadnego problemu. Produkt wygodnie nabiera się za pomocą pędzla lub palca. 

Jeżeli chodzi o korektor w płynie, mieści się on w charakterystycznym dla takich produktów opakowaniu z aplikatorem. Jego pojemność to 5 ml. Produktu nie da się wykorzystać w całości, ponieważ pod koniec część osadza się na ściankach. 

Kolor

Oba korektory z początku były dostępne w dwóch kolorach, ale później dodano kolejną wersję.
Produkt w słoiczku jest ciemniejszy od tego w płynie. Jego pierwsze dwa kolory (010 i 020) mają tonację żółtą, a ostatni (025) jest różowym odpowiednikiem ciemniejszego odcienia.

Korektor w płynie (010 i 020) ma tonację różową, a nowy kolor (005) to żółta wersja jaśniejszego odcienia. 

Formuła, zastosowanie, krycie

W słoiczku znajdziemy produkt o kremowej, ciężkiej konsystencji. Dzięki temu jego krycie jest mocne. Szczególnie nada się na niedoskonałości i to właśnie jego główna funkcja. Mi zdarzyło się wiele razy stosować go również pod oczy. Nie wysuszył mi cienkiej skóry, czego nieco się obawiałam i wcale źle nie wyglądał. Potrafi wchodzić w zmarszczki, ale radzi sobie z zasinieniami. Używałam go w tym celu tylko sporadycznie i myślę, że regularne stosowanie może nie być najlepszym pomysłem. 

Płynny jest o wiele lżejszy, łatwiej można go rozsmarować.Głównie nadaje się pod oczy. Dużo osób chwali go za dobre krycie, ale dla mnie jest po prostu średnie. Na razie nie znalazłam żadnego lepszego korektora za taką cenę, więc ciągle wracam do tego. Nada się również na drobniejsze niedoskonałości. 

Ciężko powiedzieć, który z nich jest lepszy, ponieważ tak naprawdę są to dwa zupełnie różne produkty. Moim zdaniem warto sprawdzić każdy z nich. 

Znacie te korektory? A może macie inne do polecenia? Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Twitter Udostępnij przez Google+