Witamina C w kosmetyce – obraz posta

Witamina C w kosmetyce

Witamina C jest chyba wszystkim znana. Stosuje się ją na przeziębienie lub wzmocnienie odporności. Ma naprawdę wiele zastosowań i część z nich jest przydatna w kosmetyce. 

Witamina C jest używana w wielu kosmetykach, które możemy mieć u siebie w domu.  Często pełni również rolę preparatu do różnych zabiegów w profesjonalnych gabinetach. Na co tak właściwie się ją stosuje? 

Antyoksydant
Przede wszystkim witamina C jest świetnym antyoksydantem. Dlatego warto również stosować dietę, która jest o nią wzbogacona. Dzięki swoim właściwością przeciwutleniającym usuwa nadmiar wolnych rodników z organizmu. Tym samym hamuje starzenie się skóry, a dodatkowo spłyca drobne zmarszczki. 

Rozjaśnianie
Kolejną dość znaną właściwością jest rozjaśnianie. Już wieki temu damy używały cytryn, aby mieć bladą, jasną cerę. Teraz stosuje się tę witaminę na przebarwienia, dlatego na sklepowych półkach często znajdziemy różnego rodzaju sera i kremy z tym składnikiem. Warto używać ją również pod oczy, aby zmniejszyć cienie, które się pod nimi znajdują. 

Rozstępy
Warto zapobiegawczo stosować witaminę C na miejsca, które są narażone na pojawienie się rozstępów, aby w przyszłości ich nie było. 

Ukrwienie
Wpływa również na mikrokrążenie. Zwiększa ukrwienie tkanek, a tym samym sprawia, że stają się one lepiej dotlenione i odżywione. Dzięki temu skóra jest pobudzana do produkcji potrzebnych  jej składników. Jednym z nich jest kolagen. 

Regeneracja
Szybsze leczenie ran jest przydatne nie tylko dla naszego wyglądu, ale również zdrowia. Oprócz tego witamina C ma działanie przeciwzapalne.

Trądzik
Walka z trądzikiem staje się łatwiejsza, dzięki tej witaminie. Później polecam również stosować ją na świeże blizny.

Popękane naczynka
Skóra naczynkowa szczególnie powinna zainteresować się tym składnikiem.  Pomaga pozbyć się rumienia i warto mieć go w codziennej pielęgnacji. 

Używacie kosmetyków z witaminą C? Jeśli tak, to jak się u Was sprawdzają? Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Twitter Udostępnij przez Google+