Trzy kroki demakijażu – obraz posta

Trzy kroki demakijażu

Demakijaż twarzy jest jednym z podstawowych kroków codziennej pielęgnacji. Dobrze oczyszczona cera to zdrowa cera i trzeba o tym zawsze pamiętać. 

Dawniej nie zwracałam zbytniej uwagi na dokładne zmycie makijażu. Owszem robiłam to codziennie, ale czasem i tak budziłam się z resztkami tuszu pod powiekami. W pewnym momencie postanowiłam to zmienić. Najpierw używałam płynu do demakijażu, a potem dodałam kolejne kosmetyki.
Aktualnie do codziennego demakijażu używam trzech produktów i to dzięki nim mam pewność, że moja skóra jest naprawdę czysta. 

1. Płyn micelarny

Swój demakijaż zaczynam od płynu micelarnego. Na płatek kosmetyczny wylewam go tyle, ile potrzebuję. Wacik musi być wilgotny, ale nie powinno z niego ciec. W innym przypadku płyn micelarny może dostać się do naszych oczu.
Skóra na powiekach jest bardzo cienka, dlatego nie można jej podrażnić (nie zmywamy makijażu pocierając wacik o skórę!). Płatek kładziemy na zamknięte oko i przytrzymujemy go przez kilkanaście sekund. Następnie zmywamy makijaż od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka.
Kolejnymi wacikami warto zmyć usta i twarz (przy twarzy wykonujemy koliste ruchy). Szczególną uwagę powinniśmy zwracać na żuchwę, okolice uszu i dekolt. O tych miejscach często się zapomina, a w końcu tam również znajduje się makijaż (podkład, bronzer etc.). 

2. Olej

Plusem olejków jest to, że rozpuszczają makijaż. Część olejków jest przeznaczona tylko do twarzy, ale można znaleźć również takie, które nadają się do oczu. Ja szczególnie lubię olejki, które zmywają się samą wodą. Są najwygodniejsze w użyciu i nie pozostawiają po sobie tłustej warstwy. 

3. Pianka/Żel

Pianka to ostatni krok demakijażu, który wykonuję. Dzięki temu mam pewność, że skóra jest dokładnie oczyszczona. Tym produktem zmywam resztki olejku i kosmetyków, które mogły jeszcze zostać na skórze. Piankę można spienić za pomocą specjalnej siateczki albo użyć do tego dłoni. Równie dobrze sprawdzą się żele, które są jeszcze łatwiejsze w użyciu. 

Tonik

Tonik nie jest krokiem demakijażu, ale czynnością, którą wykonujemy zaraz po nim. Przywrócenie naturalnego pH jest bardzo ważne. To tonik uspokaja naszą skórę i pozwala cieszyć się zdrową cerą.Warto go używać. Z pozoru wydaje się być nic nie znaczącym produktem, a potrafi naprawdę wiele zdziałać. 

Jak wygląda demakijaż u Was? Jakich produktów najchętniej używacie?  Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Twitter Udostępnij przez Google+
Poprzedni post
Buble #1
Następny post
Mydło dziegciowe