Olejek herbaciany - czy pomaga na trądzik?  – obraz posta

Olejek herbaciany - czy pomaga na trądzik?

Olejek herbaciany to jeden z produktów, które często poleca się w walce z trądzikiem. Jakie ma właściwości i czy rzeczywiście działa? 

 

Olejek herbaciany to olejek eterycznych o szerokim działaniu. Można stosować go samodzielnie lub dodawać do różnych mieszanek. Używa się go w przypadku przeziębień, infekcji lub właśnie problemach trądzikowych.  


Olejek ten ma właściwości antybakteryjne, dezynfekujące, co w przypadku trądziku ma duże znaczenie. Dlaczego? Ponieważ jako jedną z jego przyczyn podaje się działanie Propionibacterium acnes. Jest to bakteria stale bytująca na naszej skórze, która w korzystnych dla siebie warunkach potrafi siać spustoszenie.  

Oprócz tego olejek z drzewa herbacianego działa przeciwzapalnie. Będzie to zbawienne dla osób zmagających się ze zmianami ropnymi.  

Dodatkowo reguluje pracę gruczołów łojowych, z czego będą zadowolone cery tłuste. 


Moja opinia 


Teoria czasem mija się z praktyką. Jak u mnie sprawdzał się olejek i w jaki sposób go stosowałam? 


Zacznę od pewnego ostrzeżenia: Olejek herbaciany śmierdzi. Jego zapach jest naprawdę intensywny i po wielokrotnym używaniu, nadal się do niego nie przyzwyczaiłam. Dlatego warto nastawić się na ostry i nieco duszący zapach. Nie jest jednak bardzo źle i po paru minutach po użyciu zapach nie jest już tak mocno wyczuwalny.  


Konsystencja jest oleista (niespodzianka!), a po nałożeniu na skórę wchłania się z pozostawieniem delikatnego tłustego filmu.  


Olejek używam miejscowo na wykwity lub dodaję go odrobinę do kremu, który nakładam na całą twarz. 


Działanie oceniam na średnie. Zmiany rzeczywiście szybciej się goją, ale nie zauważyłam, aby niedoskonałości pojawiało się mniej. Jak na razie w tej roli najlepiej spisywał się u mnie kwas z Bielendy.  


Mimo wszystko uważam, że olejek warto przetestować samemu. U mnie zawitał na dłużej, bo jednak zawsze dobrze go mieć.  


O czym należy pamiętać podczas stosowania? 


- Osoby z cerą wrażliwą powinny uważać, aby na skórze nie wystąpiło podrażnienie. Najlepiej stosować olejek herbaciany jako dodatek do innego produktu, by nie był mocno stężony.  


- Olejek herbaciany potrafi przesuszać, dlatego nie wolno zapominać o poprawnym nawilżeniu skóry.  


- Uważaj na oczy! Czasem wystarczyło mi użyć olejku niedaleko oczu (ale w bezpiecznej odległości), a opary jego zapachu i tak potrafiły nieco drażnić spojówki. 


Jestem ciekawa, czy stosujesz ten olejek i jakie są Twoje wrażenia?  


 Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Twitter Udostępnij przez Google+