Tanie lakiery hybrydowe – obraz posta

Tanie lakiery hybrydowe

Czy tanie lakiery hybrydowe też mogą być dobre? Przekonaj się! 

Lubię lakiery hybrydowe. Swoją przygodę z nimi zaczynałam kilka lat temu i wtedy popełniałam mnóstwo błędów. Aktualnie jest zdecydowanie lepiej, a moja kolekcja ciągle się powiększa. Dużą jej część stanowią dwie tanie marki hybryd - Tifton i Silcare - to o nich będzie dzisiaj mowa.  

Ważne jest to, że mojej ocenie podlegają tylko lakiery kolorowe. Polecam zainwestować w bazę i top lepszej marki. Osobiście miałam bazę z marki Tifton i sprawdzała się fatalnie - odpadała w całości, niszcząc przy tym płytkę. Kolory wypadają jednak zdecydowanie lepiej.  

Tifton 

Za 5 ml płacimy około 13 złotych. W przeliczeniu daje nam to 2,60 za 1 ml.
Lakiery są zamknięte w małych, czarnych buteleczkach. Pędzelek nie jest za gruby, więc bez problemu pomalujemy dokładnie płytkę. Używa mi się go bardzo wygodnie i moim zdaniem spisuje się lepiej od pędzelka z np. Semilaca. 
Kolory są dobrze napigmentowane, w większości wystarczą dwie warstwy do idealnego krycia (wyjątkiem jest jasny róż, przy którym polecam trzy warstwy). 
Lakier dobrze się utwardza, nie tworzy pęcherzyków, nie spływa z paznokcia oraz nie "ucieka" z bazy. Trwałością dorównuje lakierom innych firm. Jestem bardzo zadowolona z tych hybryd.  

Silcare 

Cena korzystniejsza, bo około 7 złotych za 4,5 gramów. Pędzelek jest tak samo wygodny. Do trwałości i krycia również nie mogę się przyczepić, chociaż uważam, że tutaj krycie jest nieco gorsze niż w przypadku poprzednika.
Te lakiery mają jednak dużą wadę. Część z nich lubi na niektórych bazach "uciekać". Lakier ześlizguje się od strony skórek i wolnego brzegu. Aby tego uniknąć paznokcie trzeba utwardzać pojedynczo lub malować bardzo szybko. Ewentualnie po nałożeniu lakieru na każdym paznokciu, wprowadzić drobne poprawki i dopiero utwardzać.
Spodziewałam się podobnej jakości jak u poprzedników, jednak Silcare nieco mnie zawiódł i nie zamierzam kupować kolejnych lakierów tej firmy. 

A na koniec poszczególne kolory: 

Tifton:


26 – granat z lekko metalicznym wykończeniem

47 – fiolet z lekko metalicznym wykończeniem


3 – winna czerwień

6 – brązo-fiolet

8 – ciemny brąz


28 – biel

13 – pastelowy róż

46 – złoto z drobinkami


40 – przepiękne srebro z drobinami, mój ulubiony lakier

39 – czerń

44 – czerń z drobinami


Silcare:


630 – kawa z mlekiem, idealny na co dzień

430 – błękit

530 – pastelowy fiolet


116 – kanarkowa żółć

790 – neonowy pomarańcz

575 – neonowy róż

Znasz te marki? A może masz do polecenia jakieś inne tanie lakiery? Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Twitter Udostępnij przez Google+