Pędzle z aliexpress - czy warto?  – obraz posta

Pędzle z aliexpress - czy warto?

Czy tanie, chińskie pędzle mogą być dobre? Jakiej jakości są akcesoria z aliexpress?

Przygodę z pędzlami zaczynałam od Hakuro. Pamiętam, jak kupowałam każdą sztukę osobno (zawsze czaiłam się na darmową wysyłkę lub większe zamówienie). Chciałam kupić coś, co będę mogła używać latami. Potem jednak poznałam aliexpress i nie mogłam nie skusić się na parę modeli. O każdym posiadanym przeze mnie pędzlu nieco Ci opowiem. Czy warto kupować chińskie pędzle? Jeśli tak, to jakie?

1. Pędzel dwustronny


Te dwa pędzle różnią się kolorem, bo były kupowane na różnych aukcjach. Są jednak do siebie na tyle podobne, że postanowiłam opisać je razem. Ogólnie zamówiłam sześć takich pędzelków. Jeden z nich przyszedł uszkodzony (włosie całkiem z niego wypadało), jednak bez problemu odzyskałam pieniądze za tę sztukę.
Jakości pędzli nie mam nic do zarzucenia, chociaż jestem świadoma, że niekoniecznie posłużą mi długie lata (w końcu kosztowały grosze). Skuwka jest metalowa i czyni pędzel lżejszym od np. Hakuro. Dla mnie ma zbliżoną wagę do Sunshade Minerals.
Pędzel wygląda dobrze, brak na nim resztek kleju lub innych skaz. Włosie bywa różnie przystrzyżone i kształt potrafi minimalnie się różnić (głównie w przypadku płaskiej końcówki). Jeśli jesteśmy przy włosiu, to muszę przyznać, że jest miękkie. Nie dorównuje może znanym markom, ale nie drapie i nie kłuje w powiekę, a to jest najważniejsze. Puchatą końcówką można delikatnie rozblendować cienie.
Pędzel jest w porządku. Za tę cenę warto spróbować. Szczególnie poleciłabym go osobom początkującym, które nie mogą na razie pozwolić sobie na coś lepszego, osobom rzadko się malującym oraz takim, które używają jednego lub dwóch cieni. Dla profesjonalistów nie będzie to zadowalające narzędzie.

2. Duży pędzel do pudru/różu/bronzera


Pędzel wzorowany na Real Techniques. Kupiłam go ze względu na dużo pozytywnych opinii. Nie jest to najpotrzebniejszy kształt, ale za jego pomocą spokojnie można nałożyć bronzer i róż. Jakości wykonania nie mogę nic zarzucić, bo pędzel jest porządnie zrobiony. Włosie miękkie, ale odnoszę wrażenie, że jest nieco „tępe”. Drugi raz chyba bym go nie kupiła, ale może akurat szukasz takiego kształtu. 

3. Pędzel do pudru pod oczy


Kupując go, byłam pewna, że to pędzel do pudru. Okazał się zdecydowanie mniejszy, więc stosuję go tylko na strefę pod oczami. W tej roli sprawdza się dobrze ze względu na swój kształt. Włosie jest podobne do poprzednika, chociaż bardziej delikatne (nie takie matowe). 

4. Pędzel do pudru


Spodziewałam się, że będzie nieco większy, ale i tak nie jest źle. Jest to jedyny pędzel w całym zestawieniu, który po przyjściu śmierdział 'plastykiem'. Po dwukrotnym wypraniu na szczęście zapach zniknął. Włosie jest miękkie i dobrze przystrzyżone, dla mnie jakościowo takie samo jak Sunshade Minerals (które w sumie są tanimi pędzlami). Na zdjęciu możesz zobaczyć porównanie obu modeli. 

5. Mały skośny pędzelek


Kupiłam go z myślą o hennie, jednak okazał się naprawdę malutki, więc zaczęłam go używać do malowania dolnej powieki (zawsze w ten sposób używam tego typu pędzli). Świetnie mi się sprawdza w tym celu.
Zaskoczyła mnie jego jakość, bo spodziewałam się chłamu. Rączka jest lakierowana (wygląda na drewnianą), a skuwka solidnie przytwierdza do niej włosie. Z zakupu jestem zadowolona, jeżeli potrzeba Ci pędzla takiej wielkości, kupuj!


Porównanie z pędzlem Sunshade Minerals

Jestem ciekawa, czy też znajdujesz jakieś perełki na aliexpress? A może dopiero skusisz się na zakupy? 
Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Twitter Udostępnij przez Google+