Glinki - którą wybrać?  – obraz posta

Glinki - którą wybrać?

Glinki – minerały, które potrafią zdziałać wiele dobrego. Jaki rodzaj najlepiej wybrać? 

Nie wiem, czy kiedyś już o tym wspominałam, ale bardzo lubię glinki. Najbardziej do gustu przypadła mi zielona, ale inne również są niczego sobie. Pisząc te słowa na twarzy mam właśnie taką maseczkę, która zdziała dla mnie dużo dobrego. A co dokładnie? Dzisiaj właśnie o tym chciałabym napisać. 

Na początek warto zadać sobie pytanie, czym tak właściwie glinki są?

Glinka to naturalny minerał, zawierający mikro- i makroelementy (m.in. krzem, magnez, wapń). Ma działanie oczyszczające (absorpcyjne) oraz antyseptyczne. W kosmetyce stosuje się formę proszkową. 

Rodzaje glinek

Glinka zielona – Działa oczyszczająco, odkażająco, regenerująco i ściągająco. Absorbuje nadmiar sebum. Będzie idealna dla cer tłustych i mieszanych. Wspomaga walkę z trądzikiem dzięki dogłębnemu oczyszczaniu i powstrzymaniu rozwoju bakterii. 

Glinka czerwona – Łagodniejsza od zielonej. Ma działanie oczyszczające, absorbuje sebum i zanieczyszczenia. Dodatkowo uszczelnia naczynia krwionośne i zapobiega ich rozszerzaniu. Nada się do cery tłustej i naczyniowej. 

Glinka biała – Bardzo łagodna, więc idealnie sprawdzi się u cer suchych i wrażliwych. Ma właściwości ściągające, odżywiające, wygładzające i regenerujące. Poprawia koloryt skóry. Nada się również dla cery dojrzałej i zmęczonej. 

Glinka różowa – Jest to połączenie glinki białej i czerwonej (przy czym białej znajduje się w niej więcej). Dezynfekuje, tonizuje, odżywia i wygładza skórę. Sprawdza się w problemach z bliznami i przebarwieniami. Jest delikatna, nadaje się do każdego rodzaju cery (nawet suchej, wrażliwej, atopowej). 

Glinka niebieska/błękitna – Działanie odżywcze, regenerujące, przeciwzapalne, antybakteryjne i odmładzające. Jest delikatna, więc nada się również dla cer wrażliwych. Oczyszcza i wygładza skórę oraz pozbywa się nadmiaru sebum. Ciekawostką jest też fakt, że ta glinka posiada właściwości antynowotworowe. 

Glinka żółta – Posiada właściwości oczyszczające, antybakteryjne i absorbujące sebum. Nada się dla ber tłustych, mieszanych i trądzikowych. 

Glinka czarna – Oczyszcza i ściąga. Działą podobnie do glinki zielonej, nada się dla cer tłustych i trądzikowych. Cery suche i wrażliwe może podrażniać. 

Glinki mają podobne właściwości. Różnią się głównie mocą działania, a tym samym wskazaniem dla konkretnych cer. Istnieje o wiele więcej rodzajów glinek (różnice są nawet pomiędzy jednym kolorem), ale wybrałam te, które stosuje się najczęściej. 

Jestem ciekawa, czy lubisz sięgać po glinki? W przygotowaniu mam wpis na temat moich sposobów na te minerały, który najprawdopodobniej pojawi się w przyszłym miesiącu. Udostępnij przez Facebook Udostępnij przez Twitter Udostępnij przez Google+