Jak wyczyścić pościel bawełnianą bez prania

Inne

Czy wiesz, że pościel bawełniana jest bardzo wygodnym materiałem, ale jest też bardzo trudna do czyszczenia. Musisz ją często prać, aby uzyskać nowy wygląd, ale gdy nie będziesz jej prał regularnie, będzie się brudzić.

Ale nie musisz się martwić o jej pranie, ponieważ możesz użyć metody czyszczenia na sucho, aby wyczyścić bawełnianą pościel bez prania. Oto 7 najlepszych sposobów na czyszczenie pościeli bawełnianej bez prania.

1. Zaparuj pościel

Będziesz potrzebował parownicy, aby wyczyścić swoją bawełnianą pościel bez prania. Przede wszystkim będziesz musiał zaparować swoją pościel, a następnie użyć szmatki, aby usunąć brud.

2. Użyj płynnego detergentu

Jeśli nie masz parownicy, to możesz użyć płynnego detergentu do czyszczenia bawełnianej pościeli bez prania. Wystarczy rozpylić odrobinę detergentu na pościel i pozostawić do wyschnięcia.

3. Użyj suchego detergentu

Suchy detergent jest najlepszym rozwiązaniem do czyszczenia pościeli bawełnianej bez prania. Wystarczy posypać trochę detergentu na pościel i przykryć ją ręcznikiem. Pozwól jej wyschnąć i powtórz ten sam proces jeszcze raz.

4. Użyj arkuszy do suszenia

Jeśli nie masz żadnego z powyższych rozwiązań, to możesz użyć arkuszy suszarki. Wystarczy umieścić kilka arkuszy arkuszy suszarki w suszarce i podgrzać go przez kilka minut. Następnie wyjmij ją i usuń arkusze suszarki z pościeli.

5. Użyj sody oczyszczonej

Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy i nie możesz znaleźć żadnej z wyżej wymienionych metod, to możesz użyć sody oczyszczonej. Wystarczy posypać sodą oczyszczoną bawełnianą pościel i odczekać chwilę.

6. Użyj octu

Ocet to kolejny dobry sposób na czyszczenie bawełnianej pościeli bez konieczności jej prania. Wystarczy posypać trochę octu na pościel i odczekać chwilę.

7. Użyj ciepłej wody

Jeśli nie masz żadnej z wyżej wymienionych metod, to możesz użyć ciepłej wody. Wystarczy skropić trochę ciepłej wody na bawełnianej pościeli i pozostawić na jakiś czas.

Wnioski:

Mam nadzieję, że zrozumieliście jak wyczyścić pościel bawełnianą bez prania. Jeśli masz jakieś inne sugestie proszę podziel się nimi z nami. Będzie mi bardzo miło przeczytać Wasze komentarze.