Co jeść przed kolonoskopią

Zdrowie

Kolonoskopia jest najbardziej zaawansowaną i bezpieczną metodą wykrywania wszelkich nieprawidłowości w jelitach. Lekarz może wykorzystać ją do zbadania całego wnętrza przewodu pokarmowego, w tym żołądka, jelita cienkiego i grubego. Pomoże to również znaleźć polipy, wrzody, i raka.

Procedura zostanie wykonana po wypiciu roztworu zawierającego pewne środki uspokajające. Następnego dnia rano będziesz czuł się słaby i zmęczony, ale nie martw się, to będzie normalne.

Dzień przed zabiegiem należy wypić od 1 do 2 litrów wody. Należy również stosować dietę bogatą w błonnik i warzywa. Możesz również jeść owoce takie jak jabłko, banan i gruszka, aby zmniejszyć swój niepokój.

Jeśli masz ból podczas oddawania moczu, to lepiej skonsultować się z lekarzem. Z tego powodu należy unikać przyjmowania wszelkich leków, które zawierają kofeinę i alkohol.

Należy również unikać przyjmowania wszelkiego rodzaju środków przeczyszczających i pobudzających, ponieważ będą one zakłócać przebieg zabiegu. Nie jest również dobrym pomysłem przyjmowanie zbyt dużej ilości soli lub pikantnych potraw. Jeśli jesteś uczulony na jakieś leki, to możesz to omówić z lekarzem.

Po badaniu lekarz poinformuje Cię, czy masz jakiś polip lub inny nieprawidłowy stan. Jeśli masz, to musisz poddać się pewnym badaniom, takim jak biopsja.

Wnioski:

Jestem pewien, że ten artykuł będzie dla Ciebie bardzo pomocny. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, o których musisz pamiętać przed poddaniem się temu badaniu. Jeśli więc masz jakieś wątpliwości, to możesz zapytać swojego lekarza.