7 najlepszych domowych sposobów na wyleczenie egzemy

Uroda Zdrowie

Egzema jest powszechną chorobą skóry, która występuje, gdy skóra ulega zapaleniu. Powoduje zaczerwienienie i swędzenie, a także może się zainfekować i wywołać ból. Zazwyczaj dotyka obszaru ramion, stóp i nóg.

Jest również znany jako kontaktowe zapalenie skóry i jest spowodowane z powodu wrażliwości skóry. Ludzie, którzy są uczuleni na pewne rzeczy, takie jak jedzenie, zwierzęta domowe i kurz są podatne na tę chorobę.

Istnieją różne domowe sposoby na egzemę, ale musisz znaleźć najlepszy i skuteczny środek, który wyleczy Twoją egzemę.

Domowe środki zaradcze:

1. Ocet jabłkowy z cydru

Ocet jabłkowy z cydru zawiera enzym zwany kwasem octowym. Pomaga złagodzić świąd i zaczerwienienie i jest bardzo skuteczny w leczeniu egzemy.

2. Miód

Miód jest naturalnym i domowym środkiem na egzemę. Możesz zastosować miód bezpośrednio na dotkniętym obszarze i pozostawić go na noc.

3. Aloes

Aloes jest powszechnym domowym środkiem na egzemę. Możesz zrobić okład z liści aloesu i umieścić go na dotkniętym obszarze. Będzie to koić skórę i pomoże złagodzić ból.

4. Rozmaryn

Rozmaryn to pospolite zioło, które ma właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne. Możesz wymieszać olejek rozmarynowy z aloesem i nałożyć go na dotknięty obszar.

5. Lawenda

Lawenda jest powszechnym domowym środkiem na egzemę. Możesz dodać olejek lawendowy do oleju nośnego i nałożyć go na dotknięty obszar.

6. Ogórek

Ogórki są bogate w witaminę C, która jest niezbędna do wzrostu zdrowej i silnej skóry. Możesz zastosować sok z ogórka na dotkniętym obszarze.

7. Drzewo sandałowe

Drzewo sandałowe to wspólna przyprawa, która ma właściwości przeciwzapalne. Możesz zrobić pastę z proszku drzewa sandałowego i użyć go do zastosowania na dotkniętym obszarze.

Wnioski:

Są to niektóre skuteczne domowe środki zaradcze na egzemę. Te domowe środki zaradcze złagodzą stan zapalny i ukoją zaczerwienienie i podrażnienie.