5 grzechów, które nie są częścią hinduizmu

Inne

Hinduizm jest najstarszą religią świata i nadal jest wyznawany przez wielu ludzi na całym świecie. Hinduizm wierzy w życie w pokoju i harmonii z naturą i nie wierzy w zabijanie żadnej żywej istoty.

Jednak niektórzy ludzie, którzy nie są częścią tej religii, uważają, że hinduizm nie jest religią, która uczy ludzi żyć w pokoju i harmonii. Uważają, że hinduizm ma wiele grzechów i nie jest to religia, która uczy ludzi, aby byli spokojni i szczęśliwi.

Oto kilka grzechów, które nie są częścią hinduizmu.

1) Jedzenie mięsa

Hinduizm wierzy w zasadę ahimsy. Zgodnie z zasadą ahimsy, nie wolno zabijać żadnej żywej istoty. Hinduizm naucza, że jedzenie mięsa jest grzechem, a grzech nie może być wybaczony.

2) Zabijanie jakichkolwiek zwierząt

Hinduizm uczy nas, aby żyć w pokoju z naturą. Wierzą, że jeśli zabijemy jakiekolwiek zwierzę, to zabijamy żywą istotę i nie jesteśmy w stanie żyć w harmonii z naturą.

3) Nie przestrzeganie systemu kastowego

System kastowy jest głównym aspektem hinduizmu. W hinduizmie, jeśli osoba należy do określonej kasty, nie może poślubić kogoś z innej kasty.

4) Przyjęcie zachodniej kultury

Niektórzy ludzie uważają, że hinduizm jest religią, która nie ma nic wspólnego z kulturą zachodnią. Uważają, że zachodnia kultura jest powodem wszystkich przestępstw i morderstw.

5) Picie alkoholu

Jeśli pijesz alkohol, to nie będziesz w stanie żyć w harmonii ze swoją rodziną. Alkohol nie ma żadnych korzyści i prowadzi tylko do zniszczenia naszego ciała.

Wnioski:

Tak więc, jeśli nie jesteś hinduistą to nie krytykuj hinduizmu i jego nauk. Jestem pewien, że również będziesz przestrzegał tych samych zasad hinduizmu.