4 typy karnacji – jak dobrać kolory kosmetyków?

Uroda

4 typy karnacji – jak dobrać kolory kosmetyków?
(Stosownie do ubiegłych roku, temat jest stale poszukiwany przez kobiety i mężczyzn, którzy chcą dobrać odpowiednie kolory kosmetyków do swojej karnacji. W tym artykule omówię cztery główne typy karnacji i wskażę, jak dobrać odpowiednie kolory kosmetyków dla każdego z nich. Aby osiągnąć idealny efekt, należy wziąć pod uwagę indywidualne preferencje oraz subiektywne odczucie piękna.)

 1. JASNA KARNACJA
  (Jasna karnacja charakteryzuje się bladej, prawie porcelanowej skóry. Takie osoby często mają czerwony odcień skóry i trudności w opalaniu się. Dla jasnej karnacji zaleca się stosowanie delikatnych, naturalnych kolorów kosmetyków. Do podkładu najlepiej wybrać odcienie beżowe lub różowe, które wyrównają i rozjaśnią koloryt skóry. Jeśli chodzi o cienie do powiek, warto postawić na pastelowe odcienie, takie jak róż, fiolet czy beż, które dodadzą subtelności. Unikaj zdecydowanych kontrastów, które mogą przytłoczyć jasną karnację.)

 2. ŚREDNIA KARNACJA
  (Osoby o średniej karnacji mają skórę, która łatwo się opala i ma neutralny koloryt. To najbardziej wszechstronny typ karnacji, który dobrze sprawdza się zarówno w zimnych, jak i ciepłych odcieniach. Dla tego typu karnacji polecane są podkłady w odcieniach beżowych, które dobrze wyrównują koloryt skóry. Jeśli chodzi o cienie do powiek, warto sięgnąć po różne odcienie brązów, złota, zieleni lub pięknych fuksji. W przypadku ust, zarówno ciepłe, jak i chłodne odcienie będą dobrze wyglądać.)

 3. OLIVE KARNACJA
  (Karnacja oliwkowa ma zielonkawo-żółty odcień. Ten typ karnacji jest częsty u osób o pochodzeniu śródziemnomorskim lub latynoskim. Do karnacji oliwkowej zaleca się stosowanie podkładów w odcieniach żółtozielonych lub beżowych. Zdecydowanie powinno się unikać różowych podkładów, które będą wyglądały sztucznie i nieharmonijnie. Jeśli chodzi o cienie do powiek, dobrze wyglądają odcienie brązu, złota, fioletu, a także ciepłe zielenie. Do ust dobrym wyborem są zarówno odcienie ciepłe, jak i chłodniejsze.)

 4. CIEMNA KARNACJA
  (Ciemna karnacja charakteryzuje się głębokim, ciemnym kolorem skóry, często o złotym lub oliwkowym odcieniu. Jasnokolorowe podkłady często nie pasują do tego typu karnacji, dlatego warto wybrać podkład w odcieniach brązowych lub czarnych. Odpowiednie cienie do powiek dla ciemnej karnacji to głębokie brązy, złoto, fiolet lub ciepłe zielenie. Jeśli chodzi o usta, wybierz odcienie brązów, bordo, fioletu lub ciepłych pomarańczy. Dobrze dobrane kolory kosmetyków podkreślą piękno ciemnej karnacji i dodadzą jej blasku.)

(Dobór odpowiednich kolorów kosmetyków dla swojej karnacji może być trudnym zadaniem. Warto jednak pamiętać, że to tylko wskazówki ogólne, a ostateczny wybór powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji i stylu. Niezależnie od typu karnacji, warto eksperymentować i testować różne kolory, aby znaleźć te, które sprawiają, że czujemy się najlepiej i podkreślają nasze naturalne piękno.)